Wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Za nami zdecydowanie najgorętszy dzień tej zimy! Jak co roku Wieliczka zagrała wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Zaskoczeniem dla mnie było, że i tym razem zebraliśmy rekordową kwotę 140.463,00 zł podczas 32. Finału

W ostatnią niedzielę stycznia od samego rana na ulicach naszego miasta można było spotkać wolontariuszy z puszkami i doskonale wszystkim znanymi naklejkami w kształcie serc, którym nie straszne były chłód i deszcz. Moc atrakcji i zdecydowanie wyższe niż za zewnątrz temperatury czekały z kolei na każdego, kto zdecydował się spędzić to wyjątkowe popołudnie w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto”.
Od wczesnych godzin popołudniowych rozbrzmiewała tam wspaniała muzyka, stoły dosłownie uginały się od smakołyków przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich, a w niemal w każdym zakamarku tego ogromnego kompleksu spotkać można było różnorodne stoiska z atrakcjami, warsztatami, pokazami i poradami – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Muzyczną oprawę wydarzenia zapewnili: Maria Czajczyk, duet Sabina & Theo Loop Act – Sabina Karwala & Mateusz Pisiulak oraz Karolina Szczurowska. Oprócz tego na publiczność czekał specjalny muzyczny akcent, doskonale wpisujący się w klimat wielickiego finału WOŚP – na scenie pojawili się Maciej Tracz i Piotr Zębala z Wielickiej Armii Leosia, którzy wykonali piosenkę „Zjednoczeni” dla WOŚP.
Warto wspomnieć, że od niedawna Wielicka Armia Leosia, która dała się poznać jako potężna grupa ludzi do zadań specjalnych, działa obecnie jako Zjednoczona Armia Pokoleń i wciąż zbiera środki na pomoc i leczenie potrzebujących.