Ładowanie...
<< Aktualności

Wigilia dla mieszkańców na wielickim rynku

17-12-2017 00:00

Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia spotkałem się z mieszkańcami Wieliczki, aby wspólnie wysłuchać kolędujących zespołów, złożyć sobie życzenia, ale także spróbować tradycyjnych potraw, przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz jadłodajnię "Bułka z masłem" prowadzoną przez Spółdzielnie Przyszłość i wielicki MGOPS.

 
Wspaniałą oprawę dla wigilijnych uroczystości stanowiły także świąteczne drzewka udekorowane przez przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych w ramach akcji "Choinka z klasą", zorganizowanej już po raz piąty przez Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce, jak zawsze na spotkanie z mieszkańcami Wieliczki przybył Święty Mikołaj.

Z kolędami wystąpili: Grupa Kolędnicza z Węgrzc Wielkich, Grupa Kolędnicza z Kokotowa, Grupa Kolędnicza "Kolędnicy zza okna" z Małej Wsi, Towarzystwo Śpiewacze „Lutnia”, Chór Gospel Voice, Zespół Kolędniczy OSP w Zabawie oraz Zespół Pieśni i Tańca "Pogórze Wielickie".

Podczas Wigilii rozstrzygnięto również konkurs pt. KARTKA BOŻONARODZENIOWA Z MOTYWEM WIELICZKI, jury w składzie Ewa Krysa, Klementyna Ochniak – Dudek, Kinga Pauliczek przyznało następujące miejsca:


W kategorii 3 i 4 latków:

I miejsce: Jan Wojdyła
II miejsce: Aleksandra Kasprzyk
III miejsce: Gabriela Woźniak
Wyróżnienia: Oliwia Chwastek, Daria Krawczyk, Nadia Słotwińska


W kategorii 5-6 latków:

I miejsce: Marianna Domagała
I miejsce: Michalina Święszek
II miejsce: Antonina Adamowicz
III miejsce: Kinga Zielińska
Wyróżnienia: Radosław Mysza, Zuzanna Nędza,Wiktor Nowosielski, Klaudia Płucienniczak


W programie tradycyjnie znalazła się również zbiórka charytatywna zorganizowana przez Parafialny Zespół CARITAS. W tym roku również można było wesprzeć bezdomne zwierzęta z gminy Wieliczka razem ze Stowarzyszeniem Dog Rescue Wieliczka.


Gratuluję małym zwycięzcom!

Wszystkim mieszkańcom dziękuję za liczną obecność.

<< Aktualności
Wykonanie Piotr i Michał Jantos