Ponad 22 mln na unowocześnienie infrastruktury komunikacyjnej Wieliczki - Artur Kozioł
Ładowanie...
<< Aktualności

Ponad 22 mln na unowocześnienie infrastruktury komunikacyjnej Wieliczki

18-10-2017 00:00

Mieszkańcy Wieliczki mogą mieć powody do radości. Już wkrótce do pracy czy szkoły zawiozą ich nowe, komfortowe, a przede wszystkim ekologiczne autobusy. Ale to nie wszystko. W ramach inwestycji wartej ponad 22 mln zł zostanie przebudowany parking przy stacji kolejowej oraz istniejące przystanki autobusowe. Umowę gwarantującą dofinansowanie tych projektów, 17 października br., na ręce burmistrza Wieliczki Artura Kozioła przekazał wicemarszałek Wojciech Kozak. W pierwszym etapie tej ważnej inwestycji planowany jest zakup 12 nowoczesnych i ekologicznych autobusów dla mieszkańców gminy Wieliczka.


W drugim etapie przewiduje się przebudowę parkingu Park & Ride przy ul. E. Dembowskiego i budowę dwukondygnacyjnego budynku dworca PKP Wieliczka-Rynek z automatami biletowymi. Po przebudowie parking pomieści więcej samochodów, a mieszkańcy oraz podróżni będą mieli komfortowe warunki oczekiwania. Budynek dworca oraz jego otoczenie będzie monitorowane. Na parkingu powstaną nowe chodniki i zamontowane zostaną stojaki rowerowe.


W tym etapie przewiduje się wybudowane przy ul. Jedynaka profesjonalnej zajezdni, zaplecza autobusowego z garażem i parkingiem oraz miejscem do ładowania autobusów elektrycznych. Na terenie miasta i gminy zostaną też przebudowane istniejące przystanki autobusowe. Docelowo planujemy zamontowanie 103  nowych i ergonomicznych wiat przystankowych.


Dofinansowanie pozyskane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 wyniosło 11 558 262,40 zł, wkład własny Gminy Wieliczka to 10 562 057,60 zł, Całkowita wartość projektu to 22 120 320,00 zł.


Mieszkańcy, z wszystkich tych udogodnień będą mogli skorzystać już wiosną 2019 r.

<< Aktualności
Wykonanie Piotr i Michał Jantos